135
България
Задържан е в Лом шофьор с 1,50 промила, автомобилът е иззетМъж на 61 г. е задържан за управление на автомобил след употреба на алкохол в Лом, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.На 22 юни около 21:30 часа на ул. „Софийска“ в града служители на Районното управление в Лом спрели за проверка лек автомобил с видинска регистрация.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 23 Юни 2026, 12:51 ч.
Мъж на 61 г. е задържан за управление на автомобил след употреба на алкохол в Лом, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана. На 22 юни около 21:30 часа на ул. „Софийска“ в града служители на Районното управление в Лом спрели за проверка лек автомобил с видинска регистрация. При извършен тест с техническо средство е установена концентрация на алкохол от 1,50 промила в издишания въздух. Издаден е талон за медицинско изследване. Шофьорът не е приел показанията на техническото средство и е дал кръвна проба за анализ. С полицейска заповед мъжът е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо производство за престъпление по Наказателния кодекс. Автомобилът е иззет и оставен на съхранение в Районното управление в Лом. Работата по случая продължава. По данни на ОД на МВР – Монтана от началото на годината в региона от шофьори, употребили алкохол и наркотици, са иззети 11 автомобила, а през 2025 г. – 46 автомобила. До изземване се стига, ако шофьорът управлява собствен автомобил с концентрация на алкохол в издишания въздух над 1,20 промила или ако е употребил наркотици.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Мобилна автоматична станция не установи превишения на основните атмосферни замърсители в Разград
|
|
|
Хасково е сред областите с най-ниска осигуреност с лекари в страната, съобщиха от статистиката
|
|
|
Повече дела за наркотични престъпления и спад на възрастта на хората, замесени в подобни деяния, отчетоха в Русе
|
|
|
Бургаското пристанище "Сарафово" получи нов мандат от програмата "Син флаг"
|
|
|
Районната и Окръжната прокуратура във Варна работят по общо шест досъдебни производства, свързани със строителството в Баба Алино
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
|
|
|
Кметът на община Генерал Тошево Валентин Димитров води разговори за продължаване на ремонта на пътя до Кардам
|
|
|
Разследват палеж на лек автомобил във Видин
|
|
|
Южният плаж в Слънчев бряг затвърждава статута си със "Син флаг" за 19-и път
|
|
|
Ремонт на два участъка от републиканската пътна мрежа започва в община Генерал Тошево
|
|
Радиопрограми



Тикер
135
ЗАПАЗИ
Мобилна автоматична станция не установи превишения на основните замърсители в Разград. Измерванията на качеството на атмосферния въздух в града са извършени в периода от 1 до 15 юн ...